З Днем захисників України, Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва

14 жовтня відзначають одразу три свята, тісно пов’язані між собою: День захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва.

День захисника України символічно припадає на християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, а в часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще і як День українського козацтва, адже Матір Божа вважалася покровителькою усього українського козацтва, які глибоко й щиро шанували образ Матері Божої, вірили в її силу.

Свято Покрови було для козаків одним із головних. У їхню епоху виник тип ікони «Козацька Покрова», де під омофором Богородиці зображувалися українські ієрархи, гетьмани та козаки. Також саме на свято Покрови козаки проводили ради, на яких обирали нового гетьмана або старшин. За козацької доби військо було не лише армією, але й стало основою української держави.

Тернистим був шлях до волі, за неї боролися ті, хто є гордістю нашого народу, – запорізьке козацтво, гайдамаки, січові стрільці, учасники Другої світової війни, а з недавніх пір – захисники, які відстоюють незалежність і цілісність країни на Сході у боротьбі з російським агресором.

Ми вшановуємо сучасних захисників та героїв різних епох нашої історії. Адже боронити батьківську віру, благословенний край своїх пращурів, сини і дочки України завжди вважали святим обов’язком. Висловлюємо щиру вдячність кожному, хто підтримує наших бійців, хто допомагає мирному населенню, хто з перших днів збройного конфлікту доставляє на фронт продукти харчування, медикаменти, одяг, та все найнеобхідніше, а також такі жадані листи з дому, які зігрівають серця бійців, вселяють віру в перемогу. Доземний уклін вам захисники української землі, повага і шана волонтерам.

Це також і день пам’яті тих, хто впродовж століть боровся за свою землю, і відстоював суверенітет України після здобуття нею незалежності. Ми вшановуємо світлу пам’ять тих, хто в різні століття та роки поклав життя за мир та цілісність країни.

Вітаємо захисників України, ветеранів війн та збройних конфліктів, ветеранів АТО та волонтерів, всіх, хто зброєю чи інтелектом стоять на сторожі миру та спокою в нашій країні. Бажаємо міцного здоров’я, усіх життєвих гараздів, родинного затишку, тепла та злагоди в родинах, захисту Пресвятої Діви Марії і Господнього благословення у кожній добрій справі.

Нехай щира любов до України, народна повага і підтримка надають всім захисникам нашої держави сил у благородній справі служіння Батьківщині, встановлення миру та спокою на рідній землі.

Миру та злагоди нашій країні, благополуччя та добробуту кожній українській родині! Зі святом!

Кiлькiсть переглядiв: 5