Міжнародний день офтальмолога

Міжнародний день офтальмолога, який відзначається щорічно 11 листопада – це визнання важливості та ефективності праці фахівців цієї галузі медицини.

Людина отримує до 90% інформації про навколишній світ через органи зору. Протягом життя можуть виникати порушення і захворювання органів зору, які вимагають відповідної корекції і лікування, а часом негайної і навіть екстреної медичної допомоги.

Офтальмологи – фахівці, основною сферою діяльності яких є вивчення будови і функцій очей. Експерти цього напрямку медицини розробляють нові методики терапії, призначають профілактичні заходи, їх діяльність є неймовірно відповідальною, адже найменші помилки можуть позбавити пацієнта зору.

Крім «стандартних» специфічних захворювань, офтальмологам доводиться стикатися і з нетиповими травмами: в результаті аварій і фізичних ушкоджень. В необхідних випадках лікарі вдаються до хірургічних втручань: при корекції зору, заміні кришталика при катаракті, травмах очей.

Терміново звертатися до офтальмолога слід при погіршенні зору, больових відчуттях в очах (печіння, подразнення, сухість), відчутті чужорідного тіла в очах, наявності почервоніння, затуманення зору, мимовільній сльозотечі, дискомфорті при світлі. За статистикою ВООЗ близько 80% випадків сліпоти можна було уникнути, якби пацієнти вчасно звернулися за медичною допомогою та отримали необхідне лікування.

Не слід нехтувати профілактичними оглядами. Дорослим і дітям необхідно періодично проходити повну діагностику. Людям, які досягли 40 років, рекомендується раз на рік відвідувати офтальмолога з метою виключення глаукоми і катаракти через вікові зміни. Регулярний контроль за органами зору необхідний людям, які хворіють на цукровий діабет і гіпертонію.

У День офтальмолога хочемо привітати всіх офтальмологів з професійним святом. Побажати їм успіхів у роботі, міцного здоров’я, благополуччя і миру!

7 речей, яких ви не знали про очі:

• око важить 7 грамів;
  • діаметр очного яблука практично однаковий у всіх здорових людей. Він дорівнює 24 мм. Цей факт значно полегшує задачу виробникам контактних лінз;
  • морква жодним чином не поліпшує зір. Свіжа морква дійсно містить велику кількість вітаміну А, який необхідний для зору. Але він міститься і в інших продуктах, та потрапляючи в організм, має правильно засвоюватись. Прямого звязку між поїданням моркви та поліпшенням зору немає;
  • усі малюки від народження мають сіро-блакитні очі. Справжній колір з’являється на 2 році життя;
  • всього 2% населення планети мають зелений колір очей;
  • чхати з відкритими очима неможливо;
  • малюнок райдужки ока, як відбитки пальців – у кожного унікальний. По ньому можна ідентифікувати особу.