День невролога

1 грудня в багатьох країнах світу відзначається День невролога (невропатолога). Свято носить неофіційний характер і, на жаль, багато хто навіть серед медиків не знає про його існування. Хоча День невролога відзначають в багатьох країнах світу.

Неврологія (від грец. «Neuron» – нерв і «logos» – наука) – важлива галузь медицини, яка займається питаннями виникнення захворювань периферичної та центральної нервової систем, вивчає механізми їх розвитку, симптоматику, розробляє способи їх лікування та діагностики, а також методи профілактики.

Часто доводиться чути, що всі хвороби від нервів. Але живий організм схильний до втоми залежно від розумових і фізичних навантажень, а емоції та неврологічні реакції можуть виникати у будь-який момент. І якщо на нервову систему не звертати уваги, може виникнути ряд проблем, що розвиваються в геометричній прогресії.

Тому, мабуть, найпоширеніші захворювання – неврологічні. Вони охоплюють переважну більшість людей, оскільки немає жодної людини в світі, яка б хоч раз у житті не турбував м’язовий біль, запаморочення і безсоння.

Саме неврологи рятують від таких захворювань, як мігрень, невралгія, головний біль, радикуліт, люмбаго, остеохондроз, ішіас, дистонія, депресія тощо.

Неврологічні захворювання сучасної людини часто є дуже складними для діагностики та лікування, що вимагає від лікаря-невролога постійного навчання. І якщо ще зовсім нещодавно лікар невролог міг тільки на основі неврологічного статусу пацієнта та ґрунтуючись на нескладних лабораторних аналізах визначити діагноз та провести диференційну діагностику, то зараз без нейровізуалізаційних методик встановити діагноз часто буває неможливо.

Найбільш соціально значимою проблемою неврології є цереброваскулярні захворювання, зокрема, інсульти. У багатьох країнах світу профілактика та лікування цієї недуги офіційно визнані пріоритетними завданнями охорони здоров’я.

Відвідати лікаря-невролога потрібно обов’язково, якщо ви відчуваєте:

• шум у вухах
• постійну та сильну головну біль або ж мігрень
• запаморочення, непритомність, розлади свідомості
• порушення сну
• погіршення пам’яті
• оніміння або відчуття поколювання в кінцівках
• біль у спині
• порушення координації рухів.

Вітаємо лікарів невропатологів з їх професійним святом! Бажаємо їм міцного здоров’я, мира і злагоди, успіхів у їхній медичній практиці, сімейного тепла, затишку, щастя і довгих років життя!

Кiлькiсть переглядiв: 15