Перинатальний центр

Кожної середи з 13:00 в перинатальном центрі день відкритих дверей. Запрошуємо всіх!

На виконання доручення Президента України від 19 листопада 2010 року № 1-1/2753 щодо забезпечення введення в експлуатацію обласного перинатального центру на базі Кіровоградської обласної лікарні у рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства», розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 01 грудня 2010 року № 1060-р з метою поліпшення стану репродуктивного здоров’я жіночого населення, зниження рівня материнської та дитячої смертності, ускладнень вагітності і пологів, реалізації рекомендацій ВООЗ та виконання чинного законодавства України щодо охорони здоров’я матерів та дітей, 30.12.2010 року вийшов наказ обласного управління охорони здоров’я про організацію обласного перинатального центру на базі Кіровоградської обласної лікарні.

Кіровограський перинатальний центр признаний кращим та нагороджений дипломом

/Files/images/пц.jpg


31.01.2012 року відбулося урочисте відкриття Президентом України Кіровоградського перинатального центру.

/Files/images/pts/_ILS5416.jpg
/Files/images/pts/_ILS5211.jpg/Files/images/pts/_ILS5223.jpg
/Files/images/pts/_ILS5427.jpg

Перинатальний центр розрахований на 100 ліжок. Цілодобово здійснюється надання високо спеціалізованої акушерсько-гінекологічної та неонатальної допомоги вагітним Кіровоградської області. За 2013 рік в Кіровоградському перинатальному центрі було проконсультовано 1693 жінок та народилося 1760 дітей.

Згідно договору, підписаному між керівництвом перинатального центру та Президентом Академії медичних наук України, перинатальний центр співпрацює з провідними спеціалістами інститутів Академії медичних наук. Куратор по акушерству та гінекології – професор НДІ ПАГ , завідуюча відділенням патології вагітних – Скрипченко Н.Я. Куратор по неонатології – професор НДІ ПАГ Знаменська Т.К.

/Files/images/pts/Мітєва.jpgКерівник – завідуюча перинатальним центром Мітєва Т.М. Лікар вищої категорії, стаж роботи – 23 роки.

Перинатальний центр працює згідно напрацьованої концепції регіоналізації. Визначені:

- Рівні надання перинатальної допомоги в обласних та міських лікувальних закладах;
- Показання для госпіталізації в лікувальні заклади I, II, III рівня;
- Порядок направлення жінок в Кіровоградський перинатальний центр;
- Розподіл потоків пацієнтів між закладами перинатальної допомоги I, II, III рівня.

Реалізація концепції регіоналізації:

- Ургентний та щоденний плановий моніторинг вагітних з важкою екстрагенітальною патологією вузькими спеціалістами ( ендокринолог, кардіолог, судинний хірург, невролог, пульмонолог та інші);
- Доступність в полному обсязі всіх методів обстеження в плановому і в ургентному порядку;
- Практика «Пренатального консиліума»;
- УЗД експерт - класа для виявлення вроджених вад у вагітних області;
- 67% пацієнтів перинатального центру складають жителі районів області.

Перинатальний центр створений на базі Кіровоградської обласної лікарні. В рамках національного проекту «Нове життя» проведено реконструкцію приміщень пологового відділення обласної лікарні.

Перинатальний центр включає в себе слідуючи структурні підрозділи:

- Акушерське відділення патології вагітних, екстрагенітальної патології вагітності №1 з індивідуальними пологовими залами, ліжками сумісного перебування матері та дитини - 50 ліжок;
- Акушерське відділення патології вагітних № 2 з ліжками невиношування вагітності – 20 ліжок;
- Гінекологічне відділення - 30 ліжок;
- Неонатальний блок;
- Віддлення інтенсивної терапії новонароджених - 6 ліжок;
- Палата інтенсивної терапії для жінок - 3 ліжка
- Жіноча консультація.

Завдання та функції перинатального центру:

- Госпіталізація, лікування, родорозрішення та післяпологове ведення вагітних з складної екстрагенітальної патологією;
- Госпіталізація лікування, родорозрішення та післяпологове ведення складної акушерської патологією;
- Консультування та родорозродження багатоплідних вагітностей;
- Ведення передчасних пологів в терміні 22-34 тижнів;
- Ведення та розродження вагітних з патологією плоду, затримка розвитку плода II-III ступенів;
- Надання організаційно- методичної допомоги районам області;
- Створення сучасної навчальної бази для спеціалістів з районів та міст області.

В жіночій консультації перинатального центру в середньому за рік консультується 18 тисяч хворих із залученням суміжних фахівців з метою виявлення екстрагенітальної патології , ведення складних випадків та своєчасного направлення таких вагітних на лікування та родорозрішення на відповідні рівні надання медичної допомоги. А також маємо можливість консультування вагітних генетиком за показаннями з з необхідним лабораторним обстеженням.

Робота Кіровоградського перинатального центру за 2014 рік в порівнянні з 2012, 2013рр.


В перинатальному центрі за 2014 рік проліковано 2791 вагітна .

/Files/images/pts_2014/1.jpg

За 2014 рік проведено 81 багатоплідні пологи (із низ одна трійня.

Проводяться вагінальні (самостіні) пологи з рубцем на матці (після попередніх кесаревих розтинів). За 2014 рік проведено 27 таких пологів.

Перинатальний центр приймає з моменту відкриття всі передчасні пологи в термінах 22-34 тиж., загрози передчасних пологів, передчасний розрив плодових оболонок, які в попередні роки давали великий відсоток перинатальної смертності та материнських ускладнень. Завдяки використанню сучасного обладнання в перинатальному центрі, новітніх технологій, підготовлених кадрів проводиться своєчасна діагностика, обстеження, надається на високому рівні реанімаційні заходи при народжені недоношених дітей та в подальшому. Використання сучасної діагностичної апаратури та новітніх технологій в перинатальному центрі дало змогу пролонгувати вагітність до термінів коли дитина здатна народжуватись достатньо життєздатною.

На першому місці по акушерській патології в 2014 році- загроза передчасних пологів- проліковано 1018 таких вагітних(36,5%), із них 265(26% ) випадків закінчились передчасними пологами, тобто у 74% вагітних з загрозою передчасних пологів в різних термінах по перинатальному центру лікування було ефективним і вдалося зберегти вагітність до доношених термінів, а по відділенню невиношування вагітності цей показник ефективного лікування склав 85%.

/Files/images/pts_2014/2.jpg

В перинатальному центрі проводиться родорозрішення жінок із складною акушерською патологією, родорозрішення жінок вкрай високого перинатального ризику:

За 2014 рік проліковано та родорозрішено

  • 90 випадків з прееклампсією важкого та середнього ступення важкості
  • 38 випадків передчасного відшарування нормально розташованої плаценти(родорозрішення жінок)
  • 15 випадків центрального передлежання плаценти

По кардіальній патології перинатальний центр тісно співпрацює з науково-дослідницьким інститутом педіатрії, акушерства та гінекології, інститутом ім.Амосова, «Центром серця».

Маткові кровотечі при вагітності, в період пологів та в післяпологовому періоді залишаються самою актуальною проблемою, пов'язану з життям та здоров'ям жінок в усьому світі та в Україні. Перинатальний центр має все необхідне обладнання, медикаменти , втілює новітні технології та органозберігаючі операції з метою надання екстреної висококваліфікованої допомоги жінкам, що дозволяє зберегти життя та здоров'я жінок регіону.

Втілена методика знеболювання пологів – епідуральна анестезія, що має велику популярність в усьому світі . Ця методика не тільки знімає больові відчуття жінки, але має лікувальний ефект при багатьох патологіях (гіпертензія, дістоція шийки матки, дискоординація пологової діяльності та ін.).

Виявляємість вад розвитку, в тому числі і грубих, в перинатальному центрі та в цілому в області виросла завдяки злаженій роботі перинатального центру та районних фахівців області.

Показники виживаємості та перинатальної смертності в області значно покращились за період роботи перинатального центру.

Виживаємість недоношених дітей в ваговій категорії до 1кг складає 73,3%, від 1кг до 1,5кг- 96% ( в 2012 році відповідно 27%, 86,9%; в 2013 році відповідно 62% , від 1кг до1,5кг- 97%).

/Files/images/pts_2014/3.jpg

Активно впроваджуються новітні технології: інвазивна та неінвазівна ШВЛ, подовжений вдих за допомогою системи НЕОПАФ недоношеним дітям зразу після народження.

За період роботи в ПІТ новонароджених відпрацьований метод постановки центральної венозної лінії з периферичного доступу, алгоритми вигодовування глибоко недоношених дітей, алгоритми діагностики ТОРЧ –інфекцій, проводиться профілактика РСВ-інфекції сучасним препаратом синагісом.Виходжування дітей проводиться згідно сучасних методик, впроваджений кластерний догляд за новонародженими.

Створені всі умови для партнерських пологів та сумісного перебування матері та дитини.

Гінекологічне відділення Кіровоградської обласної лікарні являється складовою перинатального центру та розраховане на 30 ліжок.

У відділенні проводяться різноманітні по складності та об’єму оперативні втручання на матці, додатках, піхві з тенденцією до зберігання та відновлення репродуктивної функції жінок, їх працездатності.

Впроваджуються нові методики профілактики обстеження та лікування гінекологічних хворих.

З 2013 року розпочато застосування малоінвазивних методів лікування гінекологічної патології з допомогою сучасного лапароскопічного обладнання.

Виконано близько 100 операцій з метою лікування безпліддя при трубно-перитоніальному факторі сальпінгооваріолізіс, фімбріолізіс, хромогідротубації, при СПКЯ каутеризація та дрилінг яєчників, видалення пухлин яєчників, консервативна міомектомія, ургентні оперативні втручання при позаматковій вагітності, розриві яєчника.

Завдяки співпраці лікарів-акушерів-гінекологів, ендокринологів, імунологів та генетика ОЖК, використання сучасної новітньої лабараторної, МРТ, СКТ діагностики створені умови для успішного лікування ендокринного, імунологічного безпліддя подружніх пар.

Тільки в гінекологічному відділення Кіровоградської обласної лікарні накопичено досвід протягом більш як 10 років консервативного (без операцій) лікування позаматкової вагітності хіміопрепаратами (метотрексат). Результати вражають своєю ефективністю.

На теперішній час маємо хороші показники відновлення фертильності пацієнток, які лікувалися в нашому відділенні.


На базі перинатального центру ведеться організаційно-методична робота: проводиться консультування лікарів акушерів-гінекологів районів по веденню хворих, стажування на робочому місці в перинатальному центрі, проводяться тренінги, розробляються та вдосконалюються локальні протоколи. Проводиться підготовка лікарів-інтернів за фахом.

/Files/images/pts/2.jpgОперативна нарада лікарів /Files/images/pts/1.jpgВідділення екстрагенітальної патології вагітних/Files/images/pts/3.jpgПологовий зал/Files/images/pts/4.jpgОпераційний блок/Files/images/pts/5.jpg/Files/images/pts/6.jpg/Files/images/pts/7.jpgВідділення сумісного перебування матері та дитини/Files/images/pts/8.jpgЗаняття медичного персоналу акушерського відділення/Files/images/pts/9.jpgВиписна кімната/Files/images/pts/10.jpgВиписна кімната

Контактна інформація:

Перинатальний центр знаходиться на 2 поверсі головного корпусу.

Телефони:

Приймальне відділення (0522) 39-72-87;

Керівник перинатального центру (0522) 39-72-71;

Пологовий зал (0522) 39-71-81;

Відділення ПІТ новонароджених (0522) 39-72-74;

Пост післяпологового відділення (0522) 39-71-58;

Завідуючий післяпологового відділенням (0522) 39-71-52;

Старша акушерка невиношування (0522) 39-72-58;

Старша акушерка пологова (0522) 39-72-25;

Ординаторська неонатології (0522) 39-72-58;

Ординаторська акушер-гінекології (0522) 39-71-13;

Пост відділення невиношування (0522) 39-72-56;

Завідуючий відділенням невиношування (0522) 39-72-00.

Кiлькiсть переглядiв: 17273