Ендоскопічне відділення

Ендоскопічне відділення Кіровоградської обласної лікарні оснащене сучасною апаратурою, яка дозволяє в короткі терміни встановити діагноз і при необхідності провести лікувальні заходи.

Спокійна обстановка, ввічливий персонал в поєднанні з професіоналізмом максимально зменшують незручності і дискомфорт, пов'язані з проведенням ендоскопічних маніпуляцій. Лікарі-ендоскопісти мають великий досвід роботи, як в плановій, так і в екстреній ендоскопії. Ми прагнемо зробити дослідження швидким, безболісним і високоякісним.

Лікарі відділення:

/Files/images/endoskopchne/Тіунов.jpgТіунов Андрій Вікторович

Тіунов Андрій Вікторович - завідувач відділенням, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров'я Кіровоградської обласної державної адміністрації за спеціальністю "ендоскопія";

Самойленко Володимир Сергійович - лікар-ендоскопіст;

Булатова Ольга Євгенівна - лікар-ендоскопіст;

Загуменна Алла Олександрівна - лікар-ендоскопіст.

У відділенні виконуються наступні види ендоскопічних досліджень:

- фіброезофагогастродуоденоскопія (ФЕГДС)

- фіброколоноскопія(ФКС)

- фібробронхоскопія (ФБС)

Виконується безліч ендоскопічних операцій: біопсії (забір діагностичного матеріалу), розсічення рубцевих стриктур стравоходу, ендоскопічне видалення поліпів у стравоході, шлунку, 12-палій кишці, товстій кишці, прямій кишці. Операції зони БДС - електропапіллосфінктеротомія, ретроградна холангіопанкреатографія (РПХГ).

Крім стандартних обстежень в даний час співробітники відділення впровадили у клінічну практику наступні методи ендоскопічної допомоги:

- Декомпресія жовчних проток при механічній жовтяниці різного генезу

- Транспапіллярне ендопротезування холедоха при бластоматозному ураженні органів панкреатобіліарної зони

- Методи ранньої діагностики доброякісних і злоякісних пухлин шлунково-кишкового тракту

- Ендоскопічний гемостаз при шлунково-кишкових кровотечах

- Діагностична та лікувальна ендоскопія в ранні терміни після операцій на органах травного тракту

- Ендоскопічне лікування стриктур верхніх відділів травного тракту

- Ендоскопічна постановка внутрішньошлункових балонів для схуднення.

При бажанні пацієнта є можливість проведення ендоскопічної діагностики під наркозом як амбулаторним, так і стаціонарним хворим.

Найголовніше, що дозволяють ендоскопічні методи - це розпізнати початкові форми злоякісних захворювань, ризик розвитку яких у осіб старше 40 років постійно збільшується з віком. В ідеалі кожна людина раз на рік повинен пройти обстеження у лікаря-ендоскопіста.
Звертаємо увагу пацієнтів на порядок звернення до відділення ендоскопії на дослідження: на кожне дослідження існує певний порядок звернення та запису.


Щоб пройти дослідження ФЕГДС (огляд стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки):
В даний час дослідження проводиться в порядку живої черги (в першу чергу оглядаються важкі пацієнти і хворі на цукровий діабет). Дослідження проводиться строго натщесерце!
При цьому пацієнт повинен з собою мати:
- Направлення з поліклініки за місцем реєстрації або проживання, належним чином оформлене (завірено підписом лікаря, що видав направлення, штампом і печаткою установи, яка видала направлення)
- Амбулаторну карту, попередні висновки ендоскопічного відділення, виписаний епікриз (якщо такі є)
- Бахіли або змінне взуття
- Рушник


Щоб пройти дослідження ФКС (огляд товстого кишечника):
Дослідження провадиться за наданням наступних документів:
- Напрямок з поліклініки за місцем реєстрації або проживання, належним чином оформлене (завірено підписом лікаря, що видав направлення, штампом і печаткою установи, яка видала направлення)
- Висновок проктолога з рекомендацією проведення колоноскопії
Підготовка до дослідження ФКС. День перед дослідженням: у цей день голодувати, рясно пити (не можна молочне, газовану воду, сік з м'якоттю). Для очищення кишечника купити Фортранс - з розрахунку 1 пакет на 20 кг маси тіла (один пакет розвести одним літром кип'яченої води, розчин пити поступово, по 1 літру протягом 1 години, по склянці кожні 15 хвилин, окремими ковтками). При підозрі на пухлинний процес в товстому кишечнику користуватися Фортранс не можна!


Щоб пройти дослідження ФБС (огляд бронхіального дерева):
Дослідження проводиться строго натщесерце! Дослідження провадиться за наданням наступних документів:
- Направлення з поліклініки за місцем реєстрації або проживання, належним чином оформлене (завірено підписом лікаря, що видав направлення, штампом і печаткою установи, яка видала направлення)
- Висновок пульмонолога чи торакального хірурга з призначенням проведення ФБС
- Рентгенівські знімки органів грудної клітки з їх описом або висновок комп'ютерної томографії (якщо такі є).

Контактна інформація:

Відділення працює: з 8.00 до 16.00, понеділок-п'ятниця, тел. (0522) 39-71-85

Кiлькiсть переглядiв: 6196