Повернутися до звичайного режиму

Урологічне відділення

Урологічне відділення Кіровоградської обласної лікарні функціонує з 1948 року. Зараз урологічне відділення розгорнуто на 30 ліжок, щорічно у відділенні біля 1500 хворим надається спеціалізована допомога з різноманітними захворюваннями нирок, сечовивідних шляхів, чоловічих статевих органів.

Відділення співпрацює з провідним Науково-дослідним інститутом урології НАМН України, ДУ “Національним інститутом раку”, кафедрою урології Харківської медичної академії післядипломної освіти.

/Files/images/urologchne/фото Мончук урологія.jpgМончук Віктор Михайлович

У відділенні працюють досвідчені та кваліфіковані лікарі:

Мончук Віктор Михайлович - вища атестаційна категорія, завідувач відділенням з 2005 року, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров'я Кіровоградської обласної державної адміністрації за спеціальністю "урологія";

Грач Валерій Дмитрович - вища атестаційна категорія;

Ціпенко Микола Миколайович - вища атестаційна категорія;

Якимлюк Василь Михайлович - вища атестаційна категорія;

Шкатула Володимир Миколайович - перша атестаційна категорія;

Рябовол В’ячеслав Григорович- вища атестаційна категорія;

Сидоренко Наталія Олександрівна - старша медична сестра, вища атестаційна категорія.

/Files/images/urologchne/DPP_УВ_2.jpg/Files/images/urologchne/DPP_УВ_3.jpg/Files/images/urologchne/DPP_УВ_4.jpg/Files/images/urologchne/DSC_УВ_7.jpg

Задачі роботи відділення:

1. Надання організаційно-методичної, планово-консультативної допомоги лікувальним закладам мережі.

2. Спеціалізована консультативна та стаціонарна медична допомога населенню області.

3. Відбір та направлення хворих з урологічними захворюваннями в республіканські медичні центри.

4. Проведення експертизи тимчасової та стійкої непрацездатності.

5. Розробка та проведення заходів по санітарно-гігієнічній просвіті.

6. Моніторинг та аналіз основних медико-статистичних показників захворюваності, інвалідності та смертності від урологічних захворювань.

7. Організація та проведення заходів по підвищенню кваліфікації лікарського та сестринського складу медичних закладів області.

8. Впровадження в практику нових методів профілактики, діагностики і лікування хворих з патологією сечостатевої системи.

9. Ведення облікової і звітної документації у встановленому порядку.

Перелік хвороб по яким проводиться лікування:

Спеціалізована урологічна допомога надається пацієнтам із захворюваннями нирок, сечовивідних шляхів та чоловічих статевих органів, а також важкохворим із поєднаними захворюваннями, що потребують комплексу різнопрофільної спеціалізованої допомоги, а саме: політравмами, гострою та хронічною нирковою недостатністю, захворюваннями системи крові, цукровим діабетом, нефрологічною, кардіологічною, урогінекологічною та акушерськоурологічною патологією, ураженнями інших органів та систем.

Методики обстеження хворих:

Діагностичні служби: променевої діагностики (рентген, УЗД, ізотопна лабораторія, СКТ, МРТ), клініко-біохімічна, імунологічна, ПЦР, бактеріологічна лабораторії. Цілодобова служба реанімації, інтенсивної терапії та гемодіалізу, виїзна діагностична бригада з можливістю УЗД обстеження.

/Files/images/urologchne/DPP_УВ_6.jpg/Files/images/urologchne/DPP_УВ_1.jpg

Впровадження новітніх методик лікування, робота з новим обладнанням:

/Files/images/urologchne/DPP_УВ_5.jpg

Проводиться безоперативне лікування сечокам’яної хвороби на апараті дистанційної літотріпсії, малоінвазивні хірургічні операції на комплексі для ендоскопічної трансуретральної хірургії, пункційні методики під ультразвуковим наведенням, апараті мікрохвильової терапії “Простатотрон”, відкриті операції в операційні на 2 столи, обладнанній сучасною анестезіологічною апаратурою. Обсяг і складність операцій відповідають 3 рівню медичної допомоги.

Впровадження нових методик

1. Лапароскопічні операції при варикоцеле.
2. Застосування препарату «Ферменкол комплекс» у хворих хр.калькульозним простатитом (спільно з відділенням фізіотерапії).
3. Ендоскопічний гемостаз кровотечі з варикозом вен сім’яного бугорка
4. Операція уретерокутанеостомія при стриктурах уретри.

Підвищення кваліфікації

Тематичне удосконалення - 5 лікарів
Курси спеціалізації – 1
Участь в конференціях – 6
Проведений цикл тематичного удосконалення на тему «Ультразвукова діагностика в урології» на базі обласної лікарні спільно з кафедрою урології ХМАПО, а також науково-практична конференція спільно з фахівцями кафедри урології ХМАПО для урологів області на тему «Актуальні питання урології».

Стан парку медичної апаратури: в 2018 році отримана нова діагностично-лікувальна апаратура: урологічна ендоскопічна стійка, операційний цистоскоп, уретерореноскоп, уретротом – що значно підвищила рівень спеціалізованої урологічної допомоги населенню області. В стадії реалізації придбання комплексу апаратури для контактної літотрипсії.

/Files/images/urologchne/емблема.jpg

Контактна інформація:

Урологічне відділення (корпус №3, 6 поверх), тел. (0522) 39-71-68, 55-12-10

Розклад роботи: лікарі урологи (понеділок - п’ятниця з 08-00 до 16-00,субота з 08-00 до 14-00), медсестри-цілодобово. В неробочий час - невідкладна допомога та спостереження за важкохворими черговим лікарем.

Консультативна поліклініка обласної лікарні:

реєстратура тел. (0522) 55-13-12

кабінет уролога (№48) тел. (0522) 39-72-80

Розклад роботи:

Понеділок - п’ятниця, з 10-00 до 14-00, прийом зав. відділенням по четвергам.


Корисна інформація:

Урологія.rar

Андрологія, сексопатологія.rar

Здоровий спосіб життя.rar

Кiлькiсть переглядiв: 11078