Рентгенологічне відділення

Рентгенологічне відділення обласної лікарні організоване на базі рентгенологічного відділення третьої міської лікарні міста Кіровограда в 1948 році.

На той період у відділенні працювали два лікарі рентгенолога, два рентгенолаборанта, один рентгенотехнік. У відділенні було два стаціонарних рентген-апарата, один з яких переконструйований для рентгенотерапії. З 1948 року по 1950 рік у складі обласної лікарні було онкологічне відділення на 30 ліжок, яке для променевої терапії використовувало комплексну променеву енергію рентген випромінювання + радій. Променеву терапію проводили співробітники рентгенологічного відділення.

Наказом Мінохоронздоров'я УРСР від 1949 року покладено на рентгенологічне відділення підготовку кадрів для області і організацію рентгенологічної мережі в районах.

Розширення ліжкового фонду лікарні збільшило штати рентгенологічного відділення до семи рентгенологів і восьми рентгенлаборантів. Це дозволило у більшому масштабі займатися рентгенодіагностикою і променевою терапією.

Рентгенологічна служба обласної лікарні на 1.01.2013 року представлена 12 рентгенодіагностичними кабінетами, в яких розміщено 25 рентгенівських діагностичних апарата.

Нині рентгенологічна служба має потужну діагностичну базу із сучасним рентгенобладнанням, необхідним для точної діагностики захворювань. Це такі рентгенапарати як: діагностичні комплекси INDIascop - 01 та HF - 51; «Хіролюкс»-ангіографічний апарат; спіральний комп’ютерний і магнітно-резонансний томографи «General Electrik», мамограф «Hologic» та інші.

/Files/images/rentgen/3.jpg/Files/images/rentgen/19.jpg

Усі кабінети розташовані в приміщеннях, які відповідають вимогам Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів і проведення рентгенологічних процедур». Стаціонарний захист усіх робочих приміщень кабінетів відповідає вимогам радіаційного захисту.

У відділенні працюють досвідчені та кваліфіковані лікарі:

З 2011 року завідувач відділенням лікар-рентгенолог - Жигіль Юлія Володимирівна;

З 2014 року завідувач відділенням лікар-рентгенолог - Слуцька Вікторія Миколаївна, перша атестаційна категорія.

Лікарський персонал:

Горенко Володимир Анатолійович - вища атестаційна категорія, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров'я Кіровоградської обласної державної адміністрації за спеціальністю "рентгенологія";

Кузнєцова Світлана Анатоліївна - вища атестаційна категорія;

Русіна Людмила Михайлівна – вища атестаційна категорія;

Макаренко Ірина Олександрівна – вища атестаційна категорія;

Рудий Анатолій Валентинович – друга атестаційна категорія;

Косар Тетяна Володимирівна – лікар-спеціаліст;

Григор’єва Аліса Олегівна - лікар-спеціаліст;

Бортник Ірина Йосифівна - лікар-спеціаліст;

Дудченко Оксана Василівна - в.о. старшого рентгенлаборанта, перша атестаційна категорія.

Лікарі-рентгенологи обласної лікарні регулярно підвищують свій кваліфікаційний рівень на курсах Харківської, Запорізької та Київської медичних академій післядипломної освіти (МАПО). Рентгенлаборанти підвищують свою кваліфікацію на базі Кіровоградського медичного коледжу. Практичною базою для підвищення кваліфікації рентген лаборантів є рентгенологічне відділення Кіровоградської обласної лікарні.

Рентгенологічне відділення виконує обстеження як традиційними рентгенологічними методами так і за допомогою сучасних технологій (СКТ, МРТ). У відділенні проводяться рентгенографічні та рентгеноскопічні дослідження усіх видів, в тому числі мамографічні та внутрішньоопераційні обстеження.

В 2012 році встановлені 2 нових апарата:

- Рентгенівський діагностичний комплекс INDIascop-01 на 3 робочих місця, який дозволяє проводити рентгеноскопічні дослідження хворих.

- Рентгенівський цифровий комплекс «МЕДИКС» на 2 робочих місця. Дозволяє отримати більш якісне зображення, з більш високою деталізацією анатомічних і патологічних структур, що сприяє покращенню діагностики; має можливість запису на цифрові носії.

Щорічно у відділенні проводиться більше 42 тисяч досліджень хворих, із них рентгеноскопічні – 4-5 тисяч.

/Files/images/rentgen/01.jpg/Files/images/rentgen/02.JPG/Files/images/rentgen/03.JPG/Files/images/rentgen/04.JPG

За допомогою сучасних технологій – СКТ та МРТ виконуються обстеження:

- Голови;

- Лицьового черепа (пазухи, орбіти);

- Грудної та черевної порожнини;

- Органів малого тазу;

- Кістково-м’язової системи.

Результати дослідження видаються як на плівці так і на електронних носіях, при необхідності заключення можна отримати в день обстеження.

Контактна інформація:

Телефон завідуючої рентгенологічним відділенням:

(0522) 551053; (0522) 397119; (8.00. – 14.00.)

Телефон ординаторської – (0522) 397190 (8.00. – 14.00.)

Кабінет СКТ – (0522) 397175 (цілодобово)

Кабінет МРТ – (0522) 397179 (8.00. – 17.00.)

Кiлькiсть переглядiв: 4540