Алергологічне відділення

Алергологічне відділення Кіровоградської обласної лікарні функціонує з 01 березня 2005 року. Зараз алергологічне відділення розгорнуто на 30 ліжок (20 алергологічних і 10 імунологічних), щорічно понад 1000 хворим надається спеціалізована допомога на алергологічну та імунологічну патологію.

Відділення співпрацює з Київським інститутом фтизіатрії і пульмонології ім. Яновського, Київською медичною академією після дипломної освіти ім. П. Л. Щупика, Київським національним інститутом раку, Харківською медичною академію післядипломної освіти, Львівським національним медичним університетом ім. Данила Галицького тощо.

/Files/images/alergologya/Алергологія.jpg

У відділенні працюють досвідчені та кваліфіковані лікарі, середній та молодший медичний персонал:

Дзюбас Ірина Миколаївна - вища атестаційна категорія, завідувач відділенням з лютого 2005 року, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров'я Кіровоградської обласної державної адміністрації за спеціальністю "клінічна імунологія, алергологія";

Радкевич Валентина Георгіївна - вища атестаційна категорія, лікар алерголог;

Остапенко Лариса Анатоліївна - перша атестаційна категорія, лікар алерголог;

Морозко Анатолій Олександрович - молодий фахівець, лікар-імунолог, -алерголог.

Щербина Вікторія Георгіївна – сестра медична старша, вища атестаційна категорія;

7 сестер медичних з вищою атестаційною категорією;

2 сестри медичні з першою атестаційною категорією;

1 сестра медична з другою атестаційною категорією.

Задача відділення – надання кваліфікованої профільної медичної допомоги населенню Кіровоградської області. До відділення направляються хворі з проявами алергологічних захворювань, що потребують спеціальних методів дослідження та лікування в умовах стаціонару за слідуючою патологією:

  • бронхіальна астма;
  • поліноз;
  • кропив’янка (гостра, хронічна);
  • набряк Квінке;
  • атопічний дерматит;
  • медикаментозна алергія;
  • харчова алергія;
  • алергічні реакції на ужалення та укуси комах;
  • контактний дерматит;
  • екзогенний алергологічний альвеолі;
  • сивороткова хвороба;
  • встановлені зміни морфо-функціонального стану органів імунної системи (аплазія тимусу, тимо- та спленомегалія, лімфаденопатія, лімфаденіт неспецифічного походження та ін.);
  • ознаки синдрому підвищеної та хронічної втомлюваності;
  • наявність стійких та значних змін показників лейко- та імунограмми;
  • стани після проведення тривалої імуносупрессивної терапії, тимо- та спленектомії, променевої терапії

У відділені проводиться сучасне імунологічне обстеження. Проводяться алергопроби на пилкові, побутові, епідермальні алергени, харчові алергени; тести при фізичній кропив’янці; діагностика медикаментозної алергії.

На базі алергологічного відділення з 2007р. відкритий і працює спелео-кабінет (камера штучного мікроклімату), де відтворене аерозольне штучне середовище. У відділенні широко використовується небулайзоротерапія. Поряд з відділенням знаходиться фізіо-кабінет, кабінет ЛФК, дихальної гімнастики, де проводяться індивідуальні та групові заняття з хворими алергологічного відділення.

/Files/images/alergologya/IMG_1712.JPG

Для подальшого лікування та оздоровлення хворі скеровуються до Української алергологічної лікарні смт. Солотвино Закарпатської обл. та ДУ НПМЦ «Реабілітація» м. Ужгород.

Працівники відділення постійно беруть участь в лікарських, сестринських, національних та міжнародних науково-практичних конференціях та самітах. Робляться доповіді по профільним темах на лікарняних конференціях, виступи в ЗМІ. Проводиться лікувально-діагностична та методична співпраця з кафедрами: клінічної лабораторної імунології та алергології (м. Київ), фтизіатрії і пульмонології (м. Київ), клінічної імунології та алергології (м. Львів), клінічної та лабораторної діагностики (м. Львів), клінічної імунології та мікробіології (м. Харків).

Контактна інформація:

Контактний телефон: (0522) 39-71-27
Прийом хворих проводиться в кабінеті № 19 поліклінічного відділення з понеділка по п’ятницю з 11:00 до 14:00.

Кiлькiсть переглядiв: 6685