Інфекційне відділення

/Files/images/nfektsyne/Изображение 001.jpg

Інфекційне відділення Кіровоградської обласної лікарні функціонує з грудня 2009 року.

Зараз інфекційне відділення розгорнуто на 30 ліжок, щорічно у відділенні хворим надається спеціалізована допомога з різноманітними інфекційними захворюваннями:

  • грип та гострі респіраторні вірусні захворювання з ускладненнями, які потребують надання медичної допомоги на 3 рівні;
  • хворі на герпевірусні, папіломавірусні інфекційні захворювання;
  • хворі на гострі та хронічні вірусні гепатити (з ентеральним та парентеральним механізмом передачі);
  • інтерферонотерапія при хронічних вірусних гепатитах;
  • хворі на ВІЛ інфекцію та СНІД з інфекційними опортуністичними інфекціями;
  • кліщовий енцефаліт; іксодові кліщові бореліози (хвороба Лайма);
  • геморагічні лихоманки;
  • хворі на менінгококову інфекцію;
  • хворі на черевний тиф А і В,лептоспіроз, бруцельоз, легіонельоз, ботулізм, які потребують надання медичної допомоги на 3 рівні;
  • на малярію;
  • токсоплазмоз;
  • лейшманіоз;
  • рикетсіози: епідемічний висипний тиф та хвороба Брила, що потребують надання медичної допомоги на 3 рівні;
  • на правець;
  • на бешиху, що потребують надання медичної допомоги на 3 рівні;
  • первинні менінгіти та менінгоенцефаліти (бактеріальної та вірусної етіології);
  • хворі на: САРС, чуму, жовту лихоманку, сибірку, чуму, що потребують надання медичної допомоги на 3 рівні.

Відділення співпрацює з провідним інститутом ім. Л.В. Громашевського м. Київ, кафедрами інфекційних хвороб Київської та Запоріжської медичних академій післядипломної освіти.

У відділенні працюють досвідчені та кваліфіковані лікарі:

Завідувач відділенням:
Смірнова Олена Георгіївна - вища атестаційна категорія, завідувач відділенням з 2009 року, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров'я Кіровоградської обласної державної адміністрації за спеціальністю "інфекційні хвороби";

Лікар-ординатор:
Василенко Володимир Станіславович – перша кваліфікаційна категорія.

Лікар-ординатор:
Жукова Наталія Леонідівна – друга кваліфікаційна категорія.

/Files/images/nfektsyne/Изображение 012.jpg/Files/images/nfektsyne/Изображение 006.jpg

Завдання і функції, покладені на інфекційно-боксоване відділення:

1) забезпечити консультативну допомогу, госпіталізацію і лікування інфекційних хворих дорослих і дітей віком від 14 років з міст та районів області інфекційною патологією: Госпіталізація, сортування та консультація інфекційних хворих проводиться в приймальному відділенні інфекційного боксованого відділення.

2) надання всім лікувально-профілактичним закладам області організаційно-методичної допомоги в підвищенні якості організації роботи лікарів-інфекціоністів;

3) забезпечити проведення на базі відділення курсів підвищення кваліфікації та спеціалізації медичних сестер інфекційних кабінетів, відділень, лікарень області;

4) вивчення, узагальнення та впровадження у практику досвіду роботи провідних лікувально-профілактичних закладів України та області.

Обсяг роботи відділення залежить від кількості звернення хворих і епідемічного стану в місті, області, країні.

Порядок роботи відділення:

1. Порядок роботи інфекційно-боксованого відділення затверджений графіком.

2. Лікарі, середній та молодший медичний персонал працюють згідно затвердженого графіку цілодобово ( денні і нічні зміни).

Обстеження інфекційних хворих в відділенні проводиться згідно стандартів лікування та інших нормативних документів затверджених Міністерством охорони здоров’я по кожній інфекційній нозології окремо.

Для верифікації діагнозу використовуються можливості лабораторної бази з визначенням загального аналізу крові з тромбоцитами та ретікулоцитами, загального аналізу сечі, біохімічних досліджень крові, спинномозкової рідини, плевральної рідини, промивних вод бронхів та шлунково-кишкового тракту, бактеріологічні дослідження крові, сечі, спинномозкової рідини, промивних вод, випорожнень, імуноферментні дослідження крові на маркери вірусних гепатитів та ТОРЧ групу інфекційних захворювань, ПРЛ дослідження на маркери вірусних гепатитів та ТОРЧ- інфекції, визначення імунограми та інше.

Для діагностики широко використовуються можливості комп’ютерної діагностики (СКТ та МРТ дослідження), можливості проведення інших функціональних досліджень (УЗД органів черевної порожнини, нирок, серця, фібробронхоскопія, фіброгастродуоденоскопія, фіброколоноскопія та інше), рентгенологічні дослідження та інше.

Відділення обладнано сучасною системою вентиляції та каналізації із знезараженням стічних вод, має в своїй структурі 4 бокси, 5 полубоксів, палату інтенсивної терапії на 3 ліжка обладнану апаратурою для проведення ШВЛ, прикроватними моніторами «Ютас», електоровідсмоктувачами, пульоксиметрами, дозаторами, підведений кисень та інше.

/Files/images/nfektsyne/DSC00654.JPG/Files/images/nfektsyne/DSC00656.JPG/Files/images/nfektsyne/Изображение 004.jpg/Files/images/nfektsyne/Изображение 007.jpg

Щорічно лікарями відділення проводяться лікарські конференції по актуальним питанням інфекційної патології згідно плану затверджених основних організаційних заходів по обласній лікарні та області, проводяться семінарські заняття з районними інфекціоністами та лікарями, які виконують їх функції, проводиться навчання лікарів – інтернів за спеціальністю інфекційні хвороби.

Лікарі відділення приймають участь в роботі республіканських та міжнародних медичних конференціях та з’їздах стосовно актуальних питань інфекційних захворювань.

/Files/images/nfektsyne/Изображение 003.jpg

Контактні телефони:

Телефон відділення (0522) 39-71-07 цілодобово; 39-72-77 з 8.00 до 16.00

Діюча ел. адреса відділення: infek.obl.smirnova.2015@ukr.net

Прийом хворих на консультацію проводиться щоденно з 8.00 до 16.00 в приймальному відділенні інфекційного відділення крім суботи та неділі.

Прийом хворих на лікування проводиться цілодобово.

Правила направлення хворого на консультативний прийом та госпіталізацію до інфекційного відділення затвердженні наказами управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації та повинні включати:

- направлення лікаря районого інфекціоніста (або міського інфекціоніста) або лікаря, який виконує функції лікаря інфекціоніста з визначенням діагнозу, мети консультації, проведених раніше обстежень (згідно стандартів стосовно кожної нозології).

Кiлькiсть переглядiв: 8692