Нефрологічне відділення

Відділення функціонує з 1974 року. Функцією відділення є надання спеціалізованої медичної допомоги хворим з терапевтичними захворюваннями нирок.

Проводиться лікування хворих на гострий та хронічний гломерулонефрит, первинний пієлонефрит, захворювання нирок при системних захворюваннях сполучної тканини, гіпертензивній нефропатії, лікування хронічної ниркової недостатності, у тому числі хворих, які отримують лікування програмним гемодіалізом.

Використовуються всі методи діагностики, які виконуються в обласній лікарні – клінічні, біохімічні, серологічні лабораторні дослідження, ультразвукова діагностика, рентгенологічні методи дослідження, у тому числі рентгенконтрастні методи дослідження сечостатевої системи, комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія, функціональні методи дослідження серцево-судинної, дихальної системи та інше.

Відбір хворих для стаціонарного лікування проводиться у нефрологічному кабінеті обласної консультативної поліклініки. Щорічно консультується до 2000 жителів Кіровоградської області. Стаціонарне лікування у нефрологічному відділенні отримує до 900 хворих на рік. У складних для діагностики та лікування випадках хворі направляються до профільного науково-дослідного інституту нефрології м. Києва. З керівництвом науково-дослідного інституту нефрології у 2012 році підписано договір про співпрацю та лікування хворих Кіровоградської області.

Консультативний прийом хворих проводиться щоденно з 11 години щоденно крім суботи та неділі. Завідуючий відділення консультує хворих 1 день на тиждень у четвер.

Відділення розташовано на шостому поверсі основного корпусу обласної лікарні. Має у своєму складі одинадцять палат, маніпуляційний кабінет, необхідні допоміжні приміщення.

Засновником нефрологічного відділення і першим завідувачем з 1974 по 1976 роки є Декусар Таміла Михайлівна, лікар вищої кваліфікаційної категорії, заслужений лікар України. На даний час працює заступником головного лікаря обласної лікарні з медичної частини та ординатором нефрологічного відділення.

Завідувач нефрологічним відділенням з 1976 року – Гатич Анатолій Іванович, лікар вищої кваліфікаційної категорії. Головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров'я Кіровоградської обласної державної адміністрації за спеціальностями "нефрологія та терапія".

Ординатори відділення:

Колосовська Ольга Петрівна, лікар-нефролог вищої кваліфікаційної категорії.

Ляшенко Світлана Віталіївна, лікар-нефролог вищої кваліфікаційної категорії.

Старша медична сестра Шрам Людмила Іванівна, має вищу кваліфікаційну категорію медичної сестри.

Відділення повністю укомплектоване середнім та молодшим медичним персоналом. Медичні сестри володіють усіма маніпуляціями, які проводяться у відділенні.

З 2003 року у відділенні лікуються хворі, які отримують замісну ниркову терапію – програмний гемодіаліз. У 2012 році в лікарні проведено заміну апаратів гемодіалізу на сучасні штучні нирки виробництва фірми "Фрезеніус" – 5008, проводиться підготовка до встановлення сучасної системи водоочистки на 24 діалізних місця, що дозволить суттєво покращити якість гемодіалізу та відповідно якість життя хворих з термінальною стадією ниркової недостатності.

Контактні телефони нефрологічного відділення:

Ординаторська, кабінет завідувача відділенням: (0522) 397-143.

Сестринський пост: (0522) 397-157.

Кiлькiсть переглядiв: 931