Ревматологічне відділення

Ревматологічне відділення Кіровоградської обласної лікарні функціонує з 1982 року після реорганізації кардіоревматологічного відділення. Зараз ревматологічне відділення розгорнуто на 30 ліжок, є єдиним ревматологічним відділенням в області, щорічно у відділенні біля 3000 хворим на ревматичні хвороби надається висококваліфікована спеціалізована допомога.

У відділенні використовуються сучасні методики лікування хворих на ревматичні хвороби: застосування базисної терапії у хворих на ревматоїдний артрит, пульс-терапія у хворих на дифузні хвороби сполучної тканини та системні васкуліти, використовуються методи еферентної терапії та фотомодифікації (плазмафорез, гемосорбція, ВЛОК, озонування крові). Широко використовується методи фізіотерапевтичного лікування, ЛФК, масаж.

Відділення співпрацює з провідними інститутами:

• ДУ «ННЦ кардіології ім. Стражеска М.Д.», АМН України.

• ДУ « Національний Інститут серцево-судинної хірургії ім. Амосова», АМН України.

• ДУ «Інститут травматології та ортопедії», АМН України.

• Центр остеопорозу, Інституту геронтології АМН України.

• Медичною академією післядипломної освіти.

У відділенні працюють досвідчені та кваліфіковані лікарі:

/Files/images/revmo/Стельмухова.JPG

Стельмухова Людмила Дмитрівна - завідувач відділенням з 1982 року, вища атестаційна категорія, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров'я Кіровоградської обласної державної адміністрації за спеціальністю "ревматологія";

Кіреєва Тетяна Михайлівна - вища атестаційна категорія;

Петренко Людмила Вікторівна - вища атестаційна категорія;

Любий Роман Володимирович – II атестаційна категорія.

У відділенні працює 6 сестер медичних, 7 молодших сестер медичних.

/Files/images/revmo/Приймак.JPG

Приймак Людмила Миколаївна - старша сестра медична, вища атестаційна категорія.

Основні завдання відділення - Надання спеціалізованої допомоги хворим на ревматичні хвороби.

Перелік хвороб по яким проводиться лікування:

- Гостра ревматична гарячка та хронічні ревматичні хвороби серця;

- Ревматоїдний артрит;

- Остеоартроз;

- Хвороба Рейтера та реактивні артрити;

- Подагричний артрит;

- Запальні спондилоартропатії (анкілозуючий спондилоартрит та ін.);

- Системні хвороби сполучної тканини;

- Системні васкуліти.

Методики обстеження хворих:

Відділення постійно впроваджує нові методики діагностики та лікування для покращення якості медичної допомоги хворим на ревматичні хвороби. Для встановлення діагнозу використовуються методи лабораторної діагностики, функціональної діагностики, рентгенологічного дослідження, СКТ та МРТ, при необхідності біопсія матеріалу для гістологічного дослідження.

На даний час відділенням проводится лікування пацієнтів Ювенільний ідіопатичний артрит "ЮРА" препаратом імуно-біологічної терапії Адалімомаб (хуміра) препарат закуплений за кошти обласного бюджету.

Участь в медичних конференціях, співпраця з іншими закладами:

Щорічно лікарями відділення проводяться обласні науково-практичні конференції з актуальних питань ревматології за участю ревматологів, лікарів терапевтів та сімейних лікарів ЛПЗ області. Лікарі відділення постійно приймають участь у науково-практичних конференціях по профілю, з’їздах ревматологів з міжнародною участю в провідному інституті – ДУ «ННЦ кардіології ім. Стражеска М.Д.».

У минулому та поточному році:

- Взято участь у роботі Школи ревматологів в м. Києві 18-20 березня на базі ННЦ кардіології ім. М. Д. Стражеска.

Кравченко І. М. проведено огляд хворих на набуті вади серця та відбір для хірургічного лікування. Оглянуто 40 чоловік, відібрано для хірургічного лікування найближчим часом 19 чоловік.

Після проведення хірургічного лікування з приводу ревматични х вад серця за бажанням хворі проводять реабілітаційний період лікування в ревматологічному відділенні Кіровоградської обласної лікарні або у Всеукраїнському клінічному медико-реабілітаційному кардіохірургічному центрі МОЗ України у м. Ірпінь.

- Проведено обласну науково-практичну конференцію лікарів-ревматологів, терапевтів, сімейних лікарів з актуальних питань ревматології за участю Вінницького Національного медичного університету ім. М. І Пирогова, травень 2015 року.

- Разом з фізіотерапевтичним відділенням лікарні проводиться впровадження нової методики лікування у хворих з патологією суглобів: електрофорез інфулгану та лонгокаїну на область уражених суглобів.

- У 2015 році ревматологічне відділення Кіровоградської обласної лікарні включено до Державної програми 18 + лікування біологічними препаратами хворих на ЮРА, що досягли 18 літнього віку на даний час до програми включено 5 хворих.

- З кінця 2015 року та протягом 2016 року у відділенні проводиться лікування хворих на ЮРА, що досягли 18 літнього віку адалімумабом (хумірою) за регіональною програмою 18+.

- 14 квітня 2016 року проведено обласну конференцію з актуальних питань ревматології за участю д.м.н. професора Борткевича О. П. ДУ «ННЦ «Інститут кардіології ім. М. Д. Стражеска НАМН України.

- У 2015 році ревматологічне відділення Кіровоградської обласної лікарні включено до Державної програми 18 + лікування біологічними препаратами хворих на ЮРА, що досягли 18 літнього віку на даний час до програми включено 5 хворих.

- З кінця 2015 року та протягом 2016 року у відділенні проводиться лікування хворих на ЮРА, що досягли 18 літнього віку адалімумабом (хумірою) за регіональною програмою 18+.

- 14 квітня 2016 року проведено обласну конференцію з актуальних питань ревматології за участю д.м.н. професора Борткевича О. П. ДУ «ННЦ «Інститут кардіології ім. М. Д. Стражеска НАМН України

Контактна інформація:

Контактний телефон: (0522) 39-71-21

Прийом ревматолога в обласній консультативній поліклініці проводиться за направленням з ЛПЗ області з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 15.30.

Госпіталізація у відділення здійснюється в плановому порядку за направленням ЛПЗ області ревматологічним кабінетом №20 обласної консультативної поліклініки з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 15.30 та приймальним відділенням лікарні в ургентному порядку у вихідні та неробочий час.

/Files/images/revmo/DSC_0041.JPG/Files/images/revmo/DSC_0051.JPG
/Files/images/revmo/cd3CNWwwgw8.jpg/Files/images/revmo/6DVMORLjcYo.jpg
Кiлькiсть переглядiв: 1088